VI SMPD Łódź-Łagiewniki 2007 – Podsumowanie

VI SMPD Łódź-Łagiewniki 2007

Łódź – Łagiewniki, 09 – 14 lipca 2007 r.

W dniach 09 – 14. 07. 2007 r. w Wyższym Seminarium Duchownym OO. Franciszkanów w Łodzi – Łagiewnikach odbyły się VI Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa. Na starcie stanęło dziesięciu kapłanów, kleryk i brat zakonny. Sędziował p. Zygmunt Wielecki z Gdańska – sędzia klasy państwowej. Rozgrywki odbywały się systemem szwajcarskim na dystansie dziewięciu rund.

Zdecydowanym zwycięzcą został ks. Zbigniew Wądrzyk z Gdańska zdobywając maksymalną ilość punktów w 9 partiach. Odniósł on piąte zwycięstwo i zdobył kolejny tytuł mistrzowski Również drugie miejsce ks. Stanisława Bąka z Ryszkowej Woli, arch. Przemyska, było jak najbardziej zasłużone. Poziom pozostałych uczestników okazał się bardzo wyrównany.

Rozgrywki przebiegały sprawnie. Pomimo zaciętej walki panowała wzajemna życzliwość. Trzech pierwszych zawodników otrzymało pamiątkowe puchary. Wszyscy zaś dyplomy i nagrody rzeczowe (między innymi książki szachowe ufundowane przez wydawnictwo Penelopa).

W imieniu uczestników serdecznie dziękuję o. Rafałowi Zarzyckiemu, o. Grzegorzowi Piśko, całej wspólnocie seminaryjnej za życzliwość, gościnność i pomoc w zorganizowaniu Mistrzostw. Kolejne – VII Szachowe Mistrzostwa Polski Duchowieństwa zaplanowane zostały w terminie 07 – 12. 07. 2008 r. w Sandomierzu. Zachęcam wszystkich do udziału

Ostateczna kolejność w VI SMPD – Tutaj

W trakcie Mistrzostw rozegrano 2 imprezy towarzyszące.

We wtorek 10 lipca wieczorem rozegrano turniej gry błyskawicznej P5. – Kolejność